2019. november 7-én nagyon jól sikerült pályaválasztási nyílt napot tartottunk. A rendezvényre meghívtuk a kistérség vállalkozóit, az általános iskolák pályaválasztás előtt álló diákjait, illetve saját tanulóink is megtekinthették a rendezvényt.

Két fő célt tűztünk ki:

  • Egyrészt az általános iskolásokat és szüleiket tájékoztattuk az iskola képzési kínlatáról, majd a fiatalok kipróbálhatták magukat a különböző szakmákban, beszélgethettek a megjelent cégek képviselőivel a munkalehetőségekről.
  • Másrészt saját tanulóink megismerkedhettek a vállalkozások profiljával, beszélgethettek a vállalkozások képviselőivel a tanulószerződéses lehetőségekről illetve a munkavállalással kapcsolatos kérdésekről.

A nyílt nap sikerében segítségünkre volt a Sokoró Kft Tét, Shoptec Csót, Árkossy Bútor Herend, Pápai Asztalos Kft. Pápa, TESCO, Autofit Extra Kft. Pápa, valamint iskolánk tanárai, tanulói. Minden résztvevőnek köszönjük a segítséget, mellyel a szakmai napunkhoz hozzájárultak.